День Героїв Небесної Сотні


Коли відзначаємо?

20 лютого

У чому суть події?

Вшанування загиблих Героїв Революції Гідності, що віддали своє життя за свободу.

Що ця подія означає і чим важлива?

Протести проти свавілля влади розпочалися у листопаді 2013 року. Причиною невдоволення українців стала зрадницька політика президента Януковича, який всупереч волі народу тягнув нашу країну в залежність від Росії. Після жорстокого побиття студентів на Майдані протести переросли у масовий спротив, що охопив цілу країну. Боротьба українського народу за свободу і демократію отримала назву Революція Гідності.

Протистояння між владою і майданівцями розпочалося на Водохреща 2014 року. Вулиця Грушевського і площа перед стадіоном Динамо в Києві були охоплені вогнем. Знаряддями спротиву стали автомобільні шини та саморобні коктейлі Молотова.

22 січня загони МВС під назвою «Беркут» відкрили прицільний вогонь по учасниках протестів. Першими загинули Сергій Нігоян і Михайло Жизневський. Щодня кулі снайперів забирали життя борців за свободу свого народу. Спеціально найняті бандити виловлювали найактивніших діячів спротиву. Так серед перших загиблих був і львів’янин Юрій Вербицький, якого по-звірячому закатували нелюди.

20 лютого 2014 року загинуло найбільше людей – 48. Їх разом з іншими 54 загиблими та смертельно пораненими учасниками Революції Гідності 2013-2014 років назвали Героями Небесної Сотні. Учасники Майдану, як колись запорозькі козаки, гуртувалися у бойові сотні, а загиблі Герої створили свою Сотню на Небесах. Найстаршому з них Іванові Наконечному на момент смерті виповнилося 82 роки, а наймолодшому Назарові Войтовичу лише 17.

Це були люди різного віку і різних професій. Різних релігійних і політичних поглядів. Заможні і небагаті. Вони були такими ж звичайними людьми, як і ми. У них теж були рідні та друзі, вони мріяли про майбутнє і вирішували щоденні справи. Їх усіх об’єднувало бажання змінити свою країну, здобути свободу і незалежність – для себе і для своєї країни.

Зрештою Янукович під тиском народу втік. Влада змінилася, і Україна відстояла свою незалежність. Але Росія не змирилася з поразкою і пішла війною на нашу країну. З того часу і до сьогодні до гурту Героїв Небесної Сотні щодня додаються Герої українсько-російської війни Але перемога обов’язково буде за нами, бо ми на своїй землі.

Герої не вмирають. Боротьба триває!

Що почитати:

Інформаційно-методичні матеріали: "День Героїв Небесної Сотні"

Що подивитися:

Сайт-меморіал пам’яті загиблих Героїв Революції Гідності в Україні зими 2013-2014 років.

Небесна Сотня. Зима, що нас змінила.

Небесна сотня: хронологія подій 20 лютого 2014 р.

Небесна Сотня #Євромайдан

День Героїв Небесної Сотні