Польща

Хелм

У квітні 2014 року був підписаний договір про співпрацю між Класичною гімназією при ЛНУ ім. І. Франка та ІІ-им загальноосвітнім ліцеєм  ім. генерала Густава Орліч-Дрешера  м. Хелм (Республіка Польща).

Вже у червні 2014 року до Львова прибула делегація вчителів з м. Хелм для знайомства з партнерським навчальним закладом. Двічі ІІ-ий загальноосвітній ліцей  у Холмі відвідали делегації вчителів Класичної гімназії (Глібкович М.В., Харитонова М.Р., Шоханов С.О.Залужний А.П., Левкун А.С., Курська О.І.), а у листопаді  2014 року вчителі та учні нашої Гімназії вітали делегацію польських ліцеїстів.

Наші гості проживали у сім'ях гімназистів. Ліцеїсти відвідували уроки, брали участь у спортивних змаганнях, знайомилися з визначними пам'ятками історії та архітектури Львова, відвідали ЛНУ ім. І. Франка та Український католицький університет, побували на балеті у Львівській опері.

У грудні 2014 року група учнів Гімназії та  вчителів – Залужного А.П. і Шоханова С.О. відвідала м. Хелм. Гімназисти мали можливість відвідувати уроки,  активно долучалися до спортивних та культурних заходів, які відбувалися у Ліцеї. Наші вчителі скористалися нагодою поспілкуватися із своїми польськими колегами, порівняти навчальні програми та ознайомитися з навчально-методичним забезпеченням навчального процесу в Ліцеї.

Разом з ліцеїстами та їх наставниками ми відвідали пам'ятні історичні місця в м. Холм, Державний музей у Майданеку, королівський замок та унікальну каплицю Святої Трійці у м. Любліні.

Наприкінці візиту усі учасники транскордонної програми були відзначені пам’ятними дипломами. Учасники взаємного обміну висловлювали сподівання про подальшу плідну співпрацю між навчальними закладами України та Польщі.