Австрія, Відень

З листопада 2002 року Класична гімназія при ЛНУ ім. І. Франка співпрацює з Гімназією № 21 м. Відень (Австрія). Співпрацю налагоджено за сприяння Українсько-Австрійського Бюро Кооперації в освіті, науці та культурі.  

В період 2002-2015 рр. відбулося 12 взаємних візитів. Вчителі, які брали участь у проекті: Джала Ю.С., Кондрашова І.Л., Турій Н.Й., Сметаняк Т. І., Семчук-Крачковська Г.Р.

В рамках цього культурного обміну українські та австрійські учні знайомляться з життям та традиціями сімей, у яких вони проживають, зацікавленнями своїх однолітків. Відвідуючи уроки у партнерській школі, учні беруть участь у навчальному процесі, у роботі гуртків, спортивних змаганнях, готують творчі виступи  та презентації.

 У програмі також передбачені екскурсії містом та виїзд у різні історичні або просто мальовничі куточки країни, що дає змогу ближче познайомитись з країною, культурною спадщиною її народу. Так учні Гімназії разом із своїми австрійськими колегами відвідали пам’ятні місця міст Відень, Грац, Лінц, місцевості Вахау, замок Шьонбрун, гору Каленберг, історико-архітектурний комплекс Нойбург.

Після взаємних візитів багато дітей надалі підтримують контакти з однолітками з іншої країни.