Вшановуючи 85-річницю пам’яті жертв Голодомору ...

25.11.2017

24 листопада 2017 р. Класична гімназія при ЛНУ імені Івана Франка зібрала учнів Львівщини на, здавалося б, буденну подію – конференцію. Але на цей раз її темою стала нелегка, болюча, приголомшлива сторінка нашої історії – Голодомор 1932-1933 рр. Людські життя, поламані долі, втрачені надії, знищена мораль, недовіра до людини, нелюдські свідомі знущання, сумна статистика, небайдужість світової громадськості, волання опам’ятатися – все було закарбовано в сотнях рядків науково-дослідницьких робіт учнівської молоді. Учасники з 30 шкіл нашого краю виявили небайдужість до болю, пережитого нашими предками. Ці дослідження стали маленькою частинкою всеукраїнської пам’яті. 

На цей раз переможців не було: всі стали авторами власної історії про Голодомор. Найкраще цю історію розповіли учні Самбірської гімназії, Львівської Класичної гімназії, Бузької гімназії та НВК «ШЕЛ».

Учні Класичної гімназії виставою-реквіємом (режисер-постановник вчитель Ковалишин Б.І.) зачепили найпотаємніші душевні струни співчуття кожного, бо немає на нашій Україні жодної людини, яка не знала б цього страшного слова – Голодомор.

Дякуємо кожному учасникові, керівникові, організаторові за незабутні уроки пам’яті. Це потрібно не мертвим, це потрібно живим, це потрібно Україні!Бережімо її!І вічні ми будемо з нею!


Інші новини