Безпечна дорога додому. Захистити себе від можливих наїздів в темний час доби можна

16.11.2022

Шановна гімназійна громадо!

В рамках національного Тижня безпеки дорожнього руху в Україні просимо пам'ятати про нашу спільну безпеку!

Адже в умовах сьогодення (виключення світла по всьому місту) учні повертаються додому вже у сутінках, або за несприятливих погодних умов.

Адміністрація звертається з проханням подбати про безпеку і забезпечити наявність  світлоповертальних елементів на одязі ваших дітей! 

Наїзд на пішохода - один з найпоширеніших видів ДТП, причому найчастіше відбувається це в темний час доби. Як відомо, осінньо-зимовий період - далеко не найкращий час для водіїв і пішоходів. Бруд і сльота на проїжджій частині «працюють» на небезпеку учасників дорожнього руху. З настанням осені темніти починає раніше, тепер додалися виключення світла і тому видимість на дорогах помітно погіршується, в результаті аварій стає більше і все частіше під колеса автомобілів потрапляють пішоходи, повідомляє Національна поліція.

Це обумовлено тим, що помітити людину, не позначену світлоповертаючими елементами, яка переходить проїжджу частину, або йде по краю дороги, досить складно.

Основна проблема полягає в тому, що найчастіше пішоходи вважають, нібито водій автомобіля бачить їх, і без необхідної обережності виходять на проїжджу частину. Водночас водій занадто пізно помічає пішохода, який в темряві та при світлі зустрічних фар зливається з асфальтом.

За даними автоінспекції, на темній дорозі видимість в ближньому світлі фар автомобіля складає в кращому випадку 50 метрів.

Захистити себе від можливих наїздів в темний час доби можна, якщо носити світлоповертаючі елементи на одязі та інших верхніх аксесуарах - шапках, сумках, рюкзаках.

Дітям дані елементи батьки повинні прикріпити на верхній одяг. Щоб зробити дитину більш помітним на дорозі, необхідно використовувати світловідбиваючі елементи і на одязі, і на ранці. Для цих цілей підходять наліпки, флікери-підсвічування, флікери-браслети. Найбільш помітними є флікери білого або лимонно-жовтого світла. При виборі шкільного ранця рекомендується віддавати перевагу тим, на яких вже присутні світловідбиваючі елементи у вигляді нашивок, вставок і т.п., завдяки яким дитину можна буде побачити навіть на значній відстані.

Якщо у пішохода є такий флікер, то відстань, з якого водій може його помітити, зростає 150 метрів. І це є найбільш дієвим способом убезпечити себе на дорозі, тому, що використання світлоповертального аксесуара зменшує ризик наїзду на пішохода в темний час доби на 85 відсотків.

- Зніміть навушники, відірвіться від мобільного, використовуйте світловідбивні елементи, - застерігають поліцейські.

За матеріалами Інші новини